آغاز مرحله دوم مایه کوبی دام سنگین علیه تب برفکی در آذربایجان غربی

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی از آغاز مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین در استان خبرداد.

کامیار داهیم در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با آغاز اجرای مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی که از ابتدای ماه جاری در سطح استان آغاز و به مدت 30 روز کاری ادامه خواهد داشت ،300 هزار راس دام سنگین در آذربایجان غربی واکسینه می شوند.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های کنترل بیماری فوق العاده مسری و خطرناک تب برفکی ، علاوه بر لزوم رعایت مقررات بهداشتی – قرنطینه ای، واکسیناسیون مرتب و دوره ای توده جمعیت گاو ، گوساله ، گاومیش ، حساس کشور می باشد گفت : در این راستا اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی فاز دوم مایه کوبی دامهای سنگین ( گاو، گوساله ، گاومیش ) را بر علیه بیماری تب برفکی به مدت 30 روز کاری در سطح استان با مشارکت بخش غیر دولتی اجرا خواهد کرد ضمنا واکسن های مورد استفاده وارداتی و نیز رایگان است.

داهیم گفت : فاز دوم مایه کوبی تب برفکی با مشارکت 83 اکیپ دولتی و غیر دولتی ،در بیش از 3500 واحد اپیدمیولوژیک در سطح استان آذربایجان غربی بر علیه بیماری تب برفکی ایمن خواهند شد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی تصریح کرد: یک میلیون و 722 هزار و 942 راس گاو و گوسفند طی 6 ماهه نخست سال جاری در آذربایجان غربی مایه کوبی می شود.

وی از دامداران خواست تا جهت اطمینان از پوشش حداکثری این واکسیناسیون از خرید و فروش و جابجایی دامها در مدت زمان اجرای طرح خودداری کنند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید