آذربایجان غربی دارای بیش از چهار میلیون راس دام سبک و سنگین است

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بیش از سه میلیون و 700 هزار راس دام سبک و 510 هزار راس دام سبک و سنگین در استان وجود دارد.

سید فضل اله قریشی افزود: آذربایجان غربی دارای سه میلیون و 440 هزارراس گوسفند و 330 هزار راس بز و بزغاله و 436 هزار رأس دام سنگین است.

قریشی با بیان اینکه آذربایجان غربی با تولید سالانه 45 هزار تن گوشت قرمز در رتبه پنجم کشوری قرار دارد، گفت: آذربایجان غربی با تولید سالانه 360 هزار تن شیر در سال رتبه هشتم کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی در بخش تغذیه دام دارای عملکرد خوبی است، گفت: 21 کارخانه خوراک دام و طیور در استان فعال است به طوری که چهار سال متناوب تولید کننده نمونه کنسانتره کشور از استان انتخاب شده است.

قریشی با بیان اینکه این استان تولید کننده و صادر کننده یونجه مورد نیاز سایر استانها نیز است، اظهار کرد: تفاله محصولاتی مانند چغندرقند، انگور و سیب نیز در استان تولید می شود که در توسعه دامپروری نقش مهمی دارند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه از هشت سال پیش توسعه و تولید دامهای دو منظوره در دستور کار قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: این دام ها بازار عرضه و تقاضای خوبی دارند و افزایش تولید این دام ها گامی مثبت در مسیر توسعه دامپروری در استان محسوب می شود.

قریشی با اشاره به توسعه دامداری صنعتی با استفاده از شیوه ها و تکنولوژی های روز دنیا، گفت: ایجاد و راه اندازی دامداری های بزرگ مقیاس از جمله 180 راسی در ارومیه، 400 راسی در پلدشت، 2 هزار راسی گاو شیری پگاه در سلماس و یک دامداری 6 هزار راسی جزو برنامه های معاونت بهبود تولیدات دامی درسطح استان است.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید